komik şeyler konuşalım moralimiz düzelsin

9/4/07

normal...

insan 30 yıldır tanıdığını sandığı insanı aslında tanımadığını anlarsa ne olur?
hiç bi bok olmaz,ama yinede hafif bir elektrik şoku yiyor tabi,bizim bülentle evliliğimizin 10. senesi bitiyor bu perşembe,öyle çok takık değilim 10. 20. falan diye ama yinede önemli bir başarı bana göre benim gibi bir insanın aynı adamla 10 sene yaşaması,10 seneden önceki geçmişimizi de hesaba katarsak ben bu adamı 28 senedir tanıyorum, o zaman pazar günü aramızda geçen konuşma beni neden bu kadar dumura uğrattı onu anlamanın yollarındayım hala,adama dedimki sence bu 10 sene nasıl geçti neye sıkıldın neye kızdın en çok,bana en çok hangi konuda uyuzsun allahaşkına söyle..bülent ortaçgilin bir şarkısı vardır normal diye,kendimi onu dinlerken buldum birdenbire,adam bana diyorki herşey gayet iyi gayet normal ben çok mutluyum sorun yok,nasıl ya diyorum mümkünmü bu ,ben çoğu zaman sana uyuz oluyorum kızıyorum gece uykunda sana suikast düzenleme planlarım oluyor yeri geliyor,sen hiçmi algılamıyorsun bunları,yok diyor bana sen bazen öyle dönemlere giriyorsun ama biliyorum ben sonra çıkarsın mutlaka,normal yani sorun edilecek bir şey yok..
şimdi sayın okuyucu bu adam benim kızıp hani belki anlar diye yaptığım suratlara,kızıp kızıp hönkürdüğüm zamanlara,sıkıldım ben artık kaçasım var senden çok dediğim anlara diyorki bunlar bir dönem,nasıl yaa ne dönemi ben sana tepki vermişim birşeyleri değiştirmeye çalışmışım sen bunları geçici bir dönem olarak görüp kılını oynatmamışsın neden, çünkü bu normal birşey,geçecek,buraya kadarını anlayan varmı allahaşkına aranızda ben hala başa sarıp tekrar düşünüyorum çıkamadım işin içinden..
peki benim bu dönemlerden çıkıp normal olduğum gerçi hep normalim ya ona göre,dönemler aslında bir dönemse ( hahaha sıçtım dimi kafanıza anlamadınız)
yaa normalin a.k...

9 Comments:

 • 28i 30u bilmiyorum.ben 12. senede aydım olaya. insan apışır kalır, neye uğradığını şaşırır, acaba başka hangi konularda yanıldım diye kendini yer bitirir ve aslında sonuçta haklısın yani bi bok olmaz. hayat böyle bişeymiş meğer herkesin ağzına dönem dönem sıçarmış der geçersin. yani herşey normal:p

  By Blogger SuGibi, at 1:25 PM  

 • evet gerçekten herşey normalmiş,belkide bu düşünceyi yeterince çok söylerse insan kendine bu duruma uyum gösterebilir ondan sonrada tut tutabilirsen ,düşünsene bir benim herşey normal herşey olabilir hayat görüşünü benimsediğimi,:)))
  o zaman adam karşısında sen normalsin bık bık diyebileceği tozbezi bulupta diyebilirmi acaba..
  atıyorum şu anda...
  aloo,bülent ben riodayım şu an,birkaç gün samba yapasım vardı da,hayır niye kızıyorsun dönemdeyim şu an,normal bişey yani...
  su gibi çok öpüyorum seni çok özledim...

  By Blogger tozbezi, at 11:39 PM  

 • Acaba diyorum ben, durumu idare etmek adınamı böle konuşuyorlar, ya ben henüz böyle şeylere başladığım için birazcık acemiyim bakalım zaman bana neler göstercek.
  Ya da beni ne kadar idare edecek zat-ı muhterem, görces işte:)

  By Blogger emre, at 7:20 AM  

 • Valla ben şu "aloo bülent ben riodayım"kısmını çok sevdim.Yani bi defa yapsak mı diyorum:))

  By Blogger Nenoni, at 11:40 PM  

 • Sen her gün bak bak onca zaman, sonra "Yazmıyo ulen, kapadı galiba dükkanı" diye bir onbeş gün falan bakma, o arada yazası gelsin.

  Severim ben bu hayatımın tatlı oyunlarını, beni şaşırtmasını. Hoşgeldin sebep, yazmaya devam et:)

  By Blogger Turuncu Elma, at 1:11 PM  

 • Evet ya..

  By Blogger Elçince, at 6:25 AM  

 • Ben seni 10 yılı bir hafta sonra devircek bi insan olarak vallada anladım billada anladım. Aynı şeyleri yaşadım ve yaşamaktayım. Adınada kader diyorum utanıp arlanmadan.

  By Blogger gazel vakti, at 2:24 PM  

 • Bulmuşsun da bunuyor musun sanki 8~} Bülent süper, nice 10 yıllara.

  By Blogger Oya Kayacan, at 10:48 AM  

 • SLM,öncelikle..
  her türlü ciddi durumu ve hatta 7.5 luk sarsıntıyı ''arrtçıdır artçı,bişii olmaz'' misali hayra yorma durumu,erkeklerin enn büyük marifetidir..
  işten yırtma yoludur vesselam..AKILLI OL,APTAL GİBİ GÖRÜN oyunu oynayan üstün felsefik varlıklar onlar ne diyosunn:))

  By Blogger ––––•(-• ñµrtâñê$ï •-)•––––, at 3:56 AM  

Post a Comment

<< Home